87 Views

Cytrynówka

2.00 avg. rating (56% score) - 1 vote

cytrynowka-2Zimą bardzo łatwo o przeziębienie i z tego względu warto się przed nim bronić. Śnieg, woda przesiąkająca przez kozaki i zimno szczypiące w uszy – to prosty sposób na katar. Działaj zanim się zaziębisz – poznaj nalewki, które mają działanie rozgrzewające.

Przede wszystkim cytrynówka – ten domowy specyfik powinien znaleźć się w każdym domu. Pachnąca goździkami, najlepiej z dodatkiem miodu i imbiru – nie ma nic lepszego, by się rozgrzać przy przemarznięciu. Na dodatek cytryna, a raczej zawarta w niej witamina C, ma silne działanie antybakteryjne.
Dobrze rozgrzewająca jest także wiśniówka, zwłaszcza ta domowa. Jest bardzo smaczna, więc wypicie niewielkiej porcji tego specyfiku będzie dodatkowo przyjemne.
Możesz wypróbować także nalewkę zrobioną na bazie plastrów pomarańczy i goździków. Ten bardzo aromatyczny, słodki trunek jest niezwykle rozgrzewający i świetnie sprawdza się po przemarznięciu. Jego aromat może kojarzyć nam się ze Świętami, i właśnie w ich okolicy będzie używany najczęściej.

Pozostałe artykuły:

About the author:
Has 171 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top