93 Views

Olej konopny

5.00 avg. rating (86% score) - 1 vote

olej-konopny-5Wśród produktów spożywczych znajdzie się niewiele, które mogą swoją waścią dorównać produktowi, jakim jest olej konopny. Warto zapewnić, że jest on produkowany z kopni siewnych i nie ma nic wspólnego z konopią indyjską, będącą silną rośliną narkotyczną.

Nie warto zwlekać z włączeniem go do codziennej diety, gdyż lista jego zalet jest niebywale długa. Wysoka zawartość kwasów omega-3 i witamin sprawia, że zaliczamy go do grona „superfood”, co oznacza superżywność.
Olej z konopii świetnie suplementuje naszą codzienną dietę, wspomaga nasz układ krążenia, nerwowy, hormonalny i trawienia. Zapobiega namnażaniu komórek nowotworowych i zapobiega rakowi. Ponadto działa przeciwbólowo, dlatego warto umieścić go w swojej apteczce.
Okazuje się, że ma również zastosowanie w kosmetyce i działa zbawiennie na naszą cerę. Zapobiega przebarwieniom, przetłuszczaniu się cery i jej starzeniu.
Miejsce oleju konopnego jest nie tylko w kuchni i apteczce, ale i naszej kosmetyczce. Jak widać, jest to produkt niezrównany.

Pozostałe artykuły:

About the author:
Has 165 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top