96 Views

Palarnia kawy

4.00 avg. rating (77% score) - 1 vote

Palarnia kawy (4)Praktycznie każdy z nas zaczyna dzień od kawy. Jednak jaki rodzaj wybrać, aby móc się cieszyć codziennie filiżanką czarnej i aromatycznej kawy, która nas rozbudzi i doda energii?

Miłośnicy kawy przekonują, że nic nie dorówna świeżo palonej kawie. Powstają więc takie miejsca jak palarnia kawy, gdzie zielone ziarna są na bieżąco wypalane w wysokiej temperaturze, przemieniając się w brązowe ziarna, które dobrze znamy. Palarnie oferują więc kawę w postaci ziaren, którą sami mielimy, najlepiej tuż przed zaparzaniem. Aromat niezmielonej kawy, przechowywanej w szczelnie zamkniętym opakowaniu utrzymuje się przez około miesiąc. Jeśli więc zakupimy kawę w palarni to mamy pewność, że jej aromat będzie dużo intensywniejszy od aromatu kawy, która miesiącami zalegała na półce w sklepie.
Dlatego też jeśli chcemy się cieszyć wyjątkowym smakiem kawy, nie musimy wychodzić do kawiarni czy restauracji. Wystarczy zakup ziaren wysokiej jakości, młynek, ekspres lub zwykły dzbanek, a aromat świeżo zaparzonej kawy rozbudzi wszystkich domowników.

Pozostałe artykuły:

About the author:
Has 183 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top